Kiedyś incydenty, dziś spustoszenie: ewolucja cyberataków w sektorze finansowym
W ciągu ostatnich lat kartele cyberprzestępcze rozpleniły się po całej Europie. Co gorsza, zajęły pozycję i wytoczyły przeciwko nam znacznie większe działa niż kiedykolwiek.
Prężnie działające grupy hakerów funkcjonują obecnie na wzór wielonarodowych korporacji i są wykorzystywane przez konwencjonalne syndykaty przestępcze do wspierania ich nielegalnej działalności, takiej jak wymuszenia i pranie brudnych pieniędzy. Profesjonalne i zorganizowane jak nigdy dotąd, cieszą się również większą protekcją i strumieniem funduszy ze strony niektórych państw, które, choć głośno tego nie mówią, widzą w nich swoją tajną broń.
Według badań przeprowadzonych przez brytyjski gabinet Wielka Brytania doświadcza corocznie największej liczby takich przestępstw w Europie, zaraz za nią plasuje się Francja.
Uwzględniając te fakty jako tło dla współczesnych zagrożeń, VMware przeprowadził wywiady ze 130 liderami ds. bezpieczeństwa finansowego i sieciowego z całego świata. Celem było przygotowanie 5. edycji raportu na temat napadów na nowoczesne banki. Tegoroczne wyniki powinny być ostrzeżeniem dla całej branży – napastnicy cele zmieniają jak rękawiczki, a skala spustoszeń jest przerażająca.
Wykorzystałeś swój limit bezpłatnych treści
Pozostałe 81% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników portalu. Zaloguj się, wybierz plan abonamentowy albo kup dostęp do artykułu/dokumentu.