Łączenie tabel i tworzenie kwerend w SAP-ie
Jak powszechnie wiadomo, najpopularniejszy system ERP wykorzystywany przez średnie i duże przedsiębiorstwa oparty jest na tabelach i strukturach. Bardzo przydaje się zatem umiejętność odszukania tabeli źródłowej poszczególnych pól oraz znajdowania powiązań pomiędzy tabelami. Jest to tym bardziej istotne, że niezwykle często się zdarza, iż potrzebne nam informacje zawarte są w dwóch różnych tabelach.
Niestety, najczęstszą praktyką w funkcjonowaniu działów finansowych jest eksportowanie całych tabel do Excela i ich ręczna obróbka tamże. Tutaj, niestety, wychodzi niedostateczna znajomość, a co za tym idzie powszechnie spotykane w praktyce niedostateczne wykorzystywanie SAP-a, gdyż w wielu przypadkach takie łączenie może odbywać się w tym systemie. Może to przynieść wymierne korzyści w postaci uwolnienia sporej ilości czasu na merytoryczną analizę danych, a także uniknięcie błędów mogących się pojawić podczas manualnych rutynowych działań w Excelu.
Wykorzystałeś swój limit bezpłatnych treści
Pozostałe 75% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników portalu. Zaloguj się, wybierz plan abonamentowy albo kup dostęp do artykułu/dokumentu.