XIII Zjazd Użytkowników Systemu EURECA

W dniach 26–27 września 2019 w centrum konferencyjnym Falenty koło Warszawy odbył się coroczny Zjazd Użytkowników systemu controllingowego EURECA. Było to już trzynaste spotkanie controllerów i dyrektorów finansowych, którzy wykorzystują system EURECA do planowania, budżetowania, prognozowania, kalkulacji i oceny rentowności oraz do analizy i wizualizacji informacji zarządczych. Redakcja magazynu „Informacja Zarządcza” miała przyjemność objąć patronat medialny nad wydarzeniem.

Na wstępie Małgorzata Lech i Paweł Musiał, członkowie zarządu Controlling Systems podsumowali ostatni rok z życia firmy i opowiedzieli o rozwoju systemu EURECA o nowe funkcje.

Kolejne wykłady ekspertów controllingu dotyczyły „inspiracji dla controllingu” – prezentacja Pawła Musiała i „zarządzania potencjałem przedsiębiorstwa”, o którym opowiadał Roman Kotapski z Katedry Rachunku Kosztów, Rachunkowości Zarządczej i Controllingu, UE we Wrocławiu

Nie zabrakło oczywiście prelekcji specjalistów systemu Eureca, którzy pokazali najnowsze funkcje Eureki dotyczące takich obszarów, jak wizualizacja danych czy zarządzanie projektami i budżetami oraz podzielili się dobrymi praktykami w pracy z narzędziem.

Bardzo wysoko ocenionym przez uczestników punktem spotkania, jak co roku, były prezentacje użytkowników Eureki, którzy pokazali jak system usprawnia w ich firmach procesy controllingowe i jakie korzyści osiągają zarówno użytkownicy Eureki, jak i organizacje, w których pracują. Swoimi przykładami podzielili się specjaliści z firm GOLPASZ SA i ALAB Laboratoria.

Bardzo inspirujący był ostatni wykład eksperta: pt. „Liczby informują – emocje sprzedają” – czyli o sile storytellingu i empatycznego słuchania w podejmowaniu decyzji, Magdaleny Petryniak ze Story Seekers Polska.

Uzupełnieniem prezentacji i wykładów były dwa równoległe bloki „Round Table”, które dotyczyły odpowiednio planowania i budżetowania w HR oraz wsparcia menedżerów sprzedaży przez analityków i controllerów.

Partnerem zjazdu było wydawnictwo Explanator, wydawca specjalistycznych magazynów w zakresie finansów i controllingu, które ufundowało roczny dostęp do zasobów Internetowego Serwisu Controllingu www.controlling-24.pl oraz bezpłatny udział w V Forum Nowoczesnego Controllingu. Drugi partner – ICV Polska przekazał z kolei bezpłatny udział w XIV Kongresie Controlling Intelligence Adventure.

Wybierz abonament już od 100 zł miesięcznie Pokaż abonament
Dwutygodniowy dostęp bez zobowiązań Wybieram

Abonament już od 100 zł miesięcznie

Dwutygodniowy dostęp bez zobowiązań

Pełen dostęp do wszystkich treści portalu
to koszt 100 zł miesięcznie
przy jednorazowej płatności za rok

WYBIERAM

Dwutygodniowy dostęp do wszystkich treści
portalu za 99 zł netto, które odliczymy od ceny
regularnej przy przedłużeniu abonamentu

WYBIERAM

Pełen dostęp do wszystkich treści portalu
to koszt 100 zł miesięcznie
przy jednorazowej płatności za rok

Dwutygodniowy dostęp do wszystkich treści
portalu za 99 zł netto, które odliczymy od ceny
regularnej przy przedłużeniu abonamentu

WYBIERAM