Usługi Codec Polska będą dostępne w Chmurze Krajowej

Operator Chmury Krajowej pozyskał partnera w zakresie rozwiązań analityki biznesowej, którym jest Codec Polska. Dzięki współpracy Operatora Chmury Krajowej i Codec Polska możliwe będzie wprowadzenie światowych standardów analityki i planowania strategicznego w sektorach regulowanych. Codec Polska będzie dostarczał firmom i instytucjom w kraju narzędzia do analizy danych gromadzonych w bezpiecznych centrach danych Chmury Krajowej.

Codec Polska i Operator Chmury Krajowej rozpoczęły współpracę w obszarze usług Business Intelligence, rozwiązań dla controllingu i konsolidacji finansowej świadczonych za pośrednictwem infrastruktury Chmury Krajowej.

Istotą współpracy obu firm jest umożliwienie wykorzystania najbardziej zaawansowanych narzędzi analitycznych oferowanych przez Codec, do danych, w stosunku do których musi być zachowany wymóg suwerenności (Data Residency). Dzięki wykorzystaniu zasobów Chmury Krajowej, dane będą przechowywane i przetwarzane w Polsce, z możliwością pełnego audytu. W praktyce oznacza to możliwość posługiwania się systemami oferowanymi przez Codec Polska dla firm z takich sektorów jak bankowość i finanse, ochrona zdrowia czy energetyka. Współpraca oznacza też otwarcie dostępu do zaawansowanej analityki jednostkom samorządu terytorialnego i administracji państwowej. Podmioty z wymienionych sektorów miały dotychczas bardzo ograniczone możliwości sięgania po tworzone na światowych rynkach narzędzia analityczne.

Codec Polska ma ponad 20-letnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań Business Intelligence, systemów dla controllingu i konsolidacji finansowej w Polsce i Europie. W swojej pracy wykorzystuje najbardziej sprawdzone rozwiązania światowych firm technologicznych: Infor, Oracle, Microsoft i Birst, dostępnych w modelach tradycyjnych, jak również modelu chmurowym.

Operator Chmury Krajowej jest firmą, która ma misję wspierania innowacyjności polskiej gospodarki poprzez podnoszenie stopnia adopcji chmury obliczeniowej. Polska jest w grupie państw, które w najmniejszym stopniu korzystają z możliwości tworzonych przez Cloud Computing – między innymi takich, jakie przynosi Codec Polska, wdrażając rozwiązania nowej generacji, umożliwiające podejmowanie racjonalnych decyzji opartych na danych.

Wybierz abonament już od 100 zł miesięcznie Pokaż abonament
Dwutygodniowy dostęp bez zobowiązań Wybieram

Abonament już od 100 zł miesięcznie

Dwutygodniowy dostęp bez zobowiązań

Pełen dostęp do wszystkich treści portalu
to koszt 100 zł miesięcznie
przy jednorazowej płatności za rok

WYBIERAM

Dwutygodniowy dostęp do wszystkich treści
portalu za 99 zł netto, które odliczymy od ceny
regularnej przy przedłużeniu abonamentu

WYBIERAM

Pełen dostęp do wszystkich treści portalu
to koszt 100 zł miesięcznie
przy jednorazowej płatności za rok

Dwutygodniowy dostęp do wszystkich treści
portalu za 99 zł netto, które odliczymy od ceny
regularnej przy przedłużeniu abonamentu

WYBIERAM