Wykres radarowy jako narzędzie wizualizacji realizacji zakładanych KPI
W dzisiejszych czasach liczy się to, co będzie jutro i podążanie za zmianą, która następuje nieustannie. W celu utrzymania się na rynku, trzeba śledzić poczynania zarówno konkurencji, jak i wewnętrznej kondycji własnej firmy. Jednym z czynników sukcesu naszej firmy jest wprowadzanie na bieżąco usprawnień, co jest możliwe na podstawie wyznaczonych, zaplanowanych, zmierzonych i przeanalizowanych kluczowych wskaźników efektywności (KPI).
Idea wykresu radarowego
Wykres radarowy to w istocie rodzaj wykresu liniowego, gdzie oś pozioma jest w formie okręgu, a oś pionowa jest w formie promienia tegoż okręgu, z zerem w środku koła. Zadaniem wykresu radarowego jest przedstawienie realizacji lub postępu prac w stosunku do zamierzonych celów w danej kategorii. Najlepiej, kiedy kategorii jest na tyle dużo, aby wykres zbliżony był do koła, ale na tyle mało, aby pozostał czytelny. Odpowiednią liczbą jest mniej więcej 7–10 kategorii.
Wykorzystałeś swój limit bezpłatnych treści
Pozostałe 90% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników portalu. Zaloguj się, wybierz plan abonamentowy albo kup dostęp do artykułu/dokumentu.