Współpraca w projektach aplikacyjnych
W okresie kilkunastu lat po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej można zaobserwować rosnącą konkretyzację tematyki programów dotacyjnych, nacisk na konkretne rezultaty w postaci przełomowych innowacji oraz wdrażania produktów i usług z założeniem ich sukcesu rynkowego. Jednak znaczący powinien być nie tylko potencjał biznesowy składanych propozycji, ale również ich podbudowa naukowo-badawcza. Jednym z przykładów realizacji takiej filozofii jest Poddziałanie 4.1.4 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój dotyczące projektów aplikacyjnych realizowanych we współpracy jednostek naukowych z przedsiębiorstwami.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (podmiot odpowiedzialny za nabór i ocenę wniosków) określa na swoich stronach internetowych i w dostępnych materiałach informacyjnych, że celem interwencji w obszarze Poddziałania 4.1.4 POIG jest znaczące zwiększenie skali wykorzystania nowych rozwiązań technologicznych niezbędnych dla rozwoju przedsiębiorstw oraz poprawy ich pozycji konkurencyjnej.
Wykorzystałeś swój limit bezpłatnych treści
Pozostałe 92% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników portalu. Zaloguj się, wybierz plan abonamentowy albo kup dostęp do artykułu/dokumentu.